לני שלום,

ראשית אני מקווה ששלומך טוב.

מצרפת לעיונך הודעה בעברית על אישור FDA של תרופה חדשה מבית סאנופי אוונטיס לסרטן הערמונית. התרופה מיועדת לחולים גרורתיים, העמידים לטיפול הורמונלי שכשלו עם טקסוטר (קו שני כימי). אני חושבת שזה מידע חשוב להעביר גם לחולים/חברים בעמותה שכן זוהי בשורה לחולים עם תרופה שהראתה ירידה של 30% בסיכון למוות והיא התרופה היחידה הקיימת היום לקו שני.

נכון להיום, אנו בשלבי הגשה לרישום של התרופה בארץ וכן אנו מנסים להכליל אותה בסל הבריאות הבא. הבעיה כרגע היא פרוצדורלית (לא הגשנו בזמן וכעת עושים עם זה בעיות אך אני מקוה שזה יסתדר). בלי קשר, אני מקווה שהתרופה תוכל להיות זמינה לחולים הישראלים בימים הקרובים על ידי טופס 29ג.

תקווה חדשה:

ה-FDA אישר: ג'בטאנה – חדש מבית סאנופי אוונטיס לסרטן הפרוסטטה

ה-FDA אישר את "ג'בטאנה" – תרופה לסרטן פרוסטטה גרורתי. התרופה תהיה היחידה בקו שני לסרטן העמיד לטיפול הורמונלי

ה-FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאית) אישר את רישום התרופה "ג'בטאנה" המיועדת לטיפול בסרטן ערמונית עמיד לטיפולים הורמונליים  אשר פיתח עמידות לטיפול כימוטרפי בקו ראשון (טקסוטר)

האישור ניתן במסלול הליך מהיר, תוך 3 חודשים בלבד, על סמך התוצאות המצוינות להן זכתה התרופה במחקר TROPIC אשר בחן את יעילותה בקרב 755 חולי סרטן ערמונית גרורתי. מהמחקר עולה כי ג'בטנה הוכיחה הפחתה של מקרי התמותה בקרב 30% מהחולים.

ג'בטאנה הוא הטיפול היחיד המיועד למצבים מתקדמים של סרטן הערמונית גרורתי ועשוי להוות תקווה חדשה לחולים שעד כה לא זכו לפתרון.

התרופה תוגש כבר בזמן הקרוב לרישום בישראל.

"אישורה של ג'בטאנה על ידי ה-FDA מהווה בשורה חשובה ומעודדת לחולים עם סרטן מתקדם, שלהם לא נותרו הרבה אופציות טיפוליות" אמר ד"ר וילמוש מרמרשטיין, סגן מנהל השירות האונקולוגי, מרכז רפואי סורוקה, מזכיר האיגוד הישראלי לאונקולוגיה קלינית ורדיותרפיה. "זו בהחלט הודעה חשובה ומשמחת לקהילת סרטן הערמונית העולמית".

 

לפרטים נוספים:

יונתן גת – ארד תקשורת

[email protected]

054-6699328

אודות המחבר