בדיקת IsoPSA

על הבדיקה

IsoPSA הינה בדיקת דם חדשנית, לא פולשנית ובעלת דיוק גבוה להערכת הסיכון לסרטן אגרסיבי בערמונית.

IsoPSA הינה בדיקה המהווה פריצת דרך רפואית בכך שמזהה את השינוי במבנה חלבון ה-PSA הנובע אך ורק מקיום גידול סרטני, להבדיל מבדיקות אחרות המודדות את השינוי בריכוז ה-PSA שיכול להיות מושפע מגורמים אחרים ולא רק מסרטן (למשל PSA מוגבר בגלל ערמונית מוגדלת או דלקת בערמונית).

בדיקת IsoPSA מונעת אבחון יתר וטיפול לא נחוץ מצד אחד, ומאפשרת זיהוי מוקדם של חולים עם גידולים אגרסיביים המחייבים התייחסות טיפולית מצד שני.

יתרונות הבדיקה

 1. הפחתת מספר הביופסיות המיותרות – מחקר קליני שבוצע ב-Cleveland Clinic שכלל 900 מטופלים, הראה כי השימוש בבדיקת IsoPSA הפחית את מספר הביופסיות המיותרות בכ-55%.
 2. כלי אבחון חשוב לרופא – במחקר האמור, הרופאים שינו את המלצתם המקורית (שהתבססה על רמת PSA ונתונים קליניים נוספים) ב-66% מהמקרים לאחר שקיבלו את תוצאת ה-IsoPSA.

המשמעות היא כי תוצאת הבדיקה מהווה כלי משמעותי ביותר לרופא המטפל בבואו להעריך את הסיכון בצורה מושכלת יותר.

 1. בדיקה בטוחה ונוחה – בדיקת דם פשוטה ומהירה ללא הסיכונים הכרוכים בבדיקת ביופסיה פולשנית העלולה לגרום לדימום, זיהום וקושי במתן שתן. כמו כן, לביצועה לא נדרשת בדיקה רקטלית הכרוכה באי נוחות.
 2. אמינות – הבדיקה פותחה ומבוצעת בחברת Cleveland Diagnostics האמריקאית. לחברה יש אישורי CLIA ו-CAP הנדרשים למעבדות רפואיות בארה"ב.
  הבדיקה מאושרת ע"י משרד הבריאות הישראלי ומומלצת ע"י ארגון ה-NCCN האמריקאי (ארגון המונה 32 בתי"ח אמריקאיים מובילים בתחום הסרטן).
 3. תוצאה ברורה ומהירה – תוצאות הבדיקה מתקבלות כערך מספרי המשקף באופן ברור תוצאה חיובית או שלילית המאפשרת פענוח מדויק יותר של הרופא והמטופל.
 4. מתאימה לאוכלוסייה רחבה – הבדיקה היחידה המתאימה גם למטופלים הנוטלים תרופות לטיפול בערמונית המשנות את רמת ה-PSA כולל אבודרט ודואדרט.
 5. חדשנות – הבדיקה הוגדרה ע"י הFDA האמריקאי כ"בדיקה פורצת דרך" בעת הגשתה לאישור.

 

אופן הביצוע:

 

 • הבדיקה משווקת בישראל ע"י מדיקל לינק מקבוצת בייבי לינק המספקת מגוון שירותים רפואיים מעל 15 שנים.
 • הזמנת הבדיקה מתבצעת בטלפון *5901
 • לקיחת הדם מבוצעת במעבדות בפריסה ארצית ונשלחות למעבדה בארה"ב.
 • תשובות ניתנות תוך 10 ימי עסקים.
 • מחיר הבדיקה 3,250 ₪. ניתן לקבל החזר במרבית הביטוחים הפרטיים ובקרוב גם בחלק מהביטוחים המשלימים של קופות החולים.

~   ~   ~   ~   ~   ~   ~

הקישו כאן לשיחה של איצי באר עם מנכ"ל מדיקל לינק

 

 

אודות המחבר

צור נושא חדש

תגובה אחת
 1. גיל ליבנה

  אציק שלום,

  צפיתי בעניין רב בהקלטת השיחה שלך עם בועז קפלן בנושא בדיקת איזו-פי אס איי. בנקודת הזמן 27 דקות של המצגת הוא מראה שמתוך 20 לקוחות שהופנו לביופסיה כתוצאה מהמלצת בדיקת איזו -פי אס איי רק 6 מצאו להם סרטן ברמה גבוהה, ל-2 מצאו רמה נמוכה ואז אני שואל וגם אתה שאלת מה לגבי 12 הנותרים? האם הם ממשיכים באי הוודאות למרות כל אלו: פי אס איי גבוה, אם-אר-איי ללא ממצאים, ביופסיה ללא ממצאים והמלצת הבדיקה החדשה של איזו פי אס איי שאומרת יש סרטן… מה דעתך?